maj 24 2015

Eksploatacja wkładów kominkowych


Komentarze: 0

Eksploatując kominek nie można zapominać o bardzo istotnych elementach takich jak serwisowanie wkładu kominkowego i dbanie o kominek.

Przede wszystkim wkład kominkowy musi  być zamontowany zgodnie z instrukcją obsługi dane producenta. Z jednej strony zapewni to bezpieczną i sprawną pracę urządzenia z drugiej strony gwarancja będzie ważna i nie będzie ryzyka jej utraty.

Wkład kominkowy należy także odpowiednio eksploatować. W szczególności należy zwrócić uwagę na prawidłowy opał. Całkowicie zabronione jest palenie wilgotnym drewnem oraz paliwem innym niż sezonowane drewno liściaste ewentualnie brykiet z drzewaliściastego (chyba, że konkretny wkład kominkowy ma jasne opisane inne paliwo). Dodatkowo wkład kominkowy raz na jakiś czas należy przeczyścić w środku: palenisko oraz szybę. Czasami też należy wymienić uszczelnienie drzwiczek i szyby ponieważ po dłuższym czasie może dojśc do lekkiego zużycia. Raz na jakiś czas wkład można także wyczyścić z zewnątrz: żeliwny np.  pastą do czyszczenia żeliwa.

Dbanie o wkład kominkowy pozwoli bezpiecznie i długo nim się cieszyć.

Do tej pory nie pojawił się jeszcze żaden komentarz. Ale Ty możesz to zmienić ;)

Dodaj komentarz